محبت کردن رو فراموش نکن

سلام دوستای خوبم . ببخشید که این همه دیر اومدم  . دلم براتون تنگ شده بود .اما خیلی گرفتار بودم . نه از این گرفتاری های معمول بلکه یه مقدار مشغولیت ذهن و از این جور حرفها . به هر حال درخدمتم و این یعنی نسکافه تعطیل نیست و هنوز داغه . توی این پست مطلب خوبی رو براتون آماده کردم که امیدوارم ازش خوشتون بیاد. پس تا آخر مطلب با من باشید.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

   مال و اموال داشتن خوبه . پول بیشتر خوبه . دارایی زیاد هم خوبه مادیگرایی و بیشتر داشتن خوبه . دائم تکرارش می کنیم . و برامون تکرار می شود تا دیگه کسی حتی فکر چیز دیگه ای نمی کنه . یه آدم معمولی اینقدر جلوی چمشش  با این چیزها تیره و تار میشه که دیگه چیزهای مهم رو نمی بینه .

   من توی زندگیم ، هر جا رفتم ، همه اش آدمهایی رو دیدم که دائم می خواهند یه چیز نو به دست بیارن . یه ماشین نو ، یه خونه نو، آخرین اسباب بازی مد روز بعد هم دلشون می خواد برات پز بدند و بگند: اگه گفتی من چی دارم؟

   می دونید من این حالت رو چطور تفسیر مکنم ؟ این آدمها انقدر تشنه عشقند که حاضرند هر چیزی رو جایگزینش کنند . چیزهای مادی رو در آغوش می گرند و منتظرند که اونها هم بغلشون کنند . ولی این روش کارگر نیست . چیزهای مادی رو نمی شه جایگزین عشق و مهربانی و محبت و حسِ دوستی کرد .

   پول و قدرت جانشین مهربونی نیست . وقتی به به این چیزها احتیاج داری نه با پول میتونی اون رو بخری نه با قدرت . حالا هر چقدر پول و قدرت داشته باشی .

   توی این مملکت مردم کاملاً گیجند که چی می خوان و به چی احتیاج دارن . آدم به غذا احتیاج داره ولی بستنی شکلاتی می خواد . انسان باید با خودش صادق باشه . هیچکس به آخرین مدل ماشین اسپرت یا بزرگترین خونه احتیاج نداره .تازه از این چیزها هم هیچ رضایت خاطری به دست نمیاره .

   میدونی رضایت واقعی تو چیه ؟

   در اینه که از هرچی داری به دیگران هم بدهی .

   منظورم پول نیست . منظورم وقته .     

   خودت رو وقف عشق ورزیدن به دیگران کن . خودت رو وقف جامعه اطرافت کن .وقف کاری که به زندگیت هدف و معنا بده .

   تو جمله بالا هیچ حرفی از حقوق ماهیانه نبود . اگه می خوای برای آدمهای طبقه بالا پز بدی زحمت نکش . اونها همیشه به نظر حقارت نگاهت می کنند . اگر می خواهی برای زیردستهات پز بدی باز هم زحمت نکش چون فقط حسودیشون رو تحریک می کنی این نوع شخصیت کاذب ، تو رو به جایی نمی رسونه . فقط قلب باز است که به تو اجازه میده در چشم همه یه جور باشی و البته دوست داشتنی .

 

« برگرفته از کتاب سه شنبه ها با موری »

 

/ 13 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهاره

سلام قالب وبلاگت وطراحیت خیلی جالبه اگه دوست داشته باشی میتونیم لینک کنیم پس برام اسم وبلاگتو بنویس برای لینک شدن اسم منو بزار بهاره[پلک]

هیچکس

خدا وکیلی تو میری عیادت ملت میشینی به ریشش میخندی

حورا

سلام ببخشید دیر به دیر میام نصیحت جلبی بود ممنون که گذاشتی. عالی بود[مغرور] ................................. تاریکی با دل میانه ای ندارد ... این دل است که میان عشق و تاریکی یکی را انتخاب میکند ....[گل]

کاکتوس

کلا آدمایی پز میدن که ضعف دارن و با پز دادن روی ضعفاشون سر پوش میذارن

سپیده

ممنونم از تبریک ات دوست من [گل]

نازنین

نمی دونم چرا تو فرهنگ ما محبت کردن صرفا مالیه:‌خرید هدیه ، خرید گل و نمی دونم چرا مناسبتیه: تولد ، سالگرد ازدواج ، ولنتاین و... خیلی کمن آدمایی که با دلشون محبت کنن نه با پولشون بی مناسبت چون عشق مناسبت نمی خواد...

حامد

ممنون که دبهم سر زدید وبلاگ قشنگی دارید موفق باشید

ندا

قشنگ بود عزیز منم مدتها نبودم .اومدم[گل]

م.ف

در اینه که از هرچی داری به دیگران هم بدهی زیبا بود. ممنون